قیمت لحظه‌ ای ارز دیجیتال

# coin price 1h % 24h % 7d % marketcap Volume (24h) Circulating Supply changes

حتما برایتان سوال پیش آمده است که قیمت ارز دیجیتال به چه مواردی بستگی دارد. در کل قیمت آن بیشتر مربوط به عرضه و تقاضا است، ولی در این مقاله قصد داریم، مهم‌ترین نکاتی که در تعیین قیمت ارز دیجیتال دارند را به شما نشان دهیم.

عوامل موثر در تعیین قیمت ارز دیجیتال

در کل قیمت ارز دیجیتال به موارد زیر بستگی دارد:

  • عرضه و تقاضا
  • مسائل قانونی
  • دنبال کردن افراد معروف و سلبریتی‌ها
  • توجه به نرخ روز ارزهای فیات و استیبل کوین‌ها

موارد بالا، ساده اما در قیمت  ارزهای دیجیتال بسیار تاثیر گذار هستند.

عرضه و تقاضا

یکی از مهم‌ترین مواردی که باید به آن در بازار سرمایه گذاری، خصوصا بازار ارزهای  دیجیتال به آن توجه کنید، عرضه و تقاضا است. این مورد تاثیر زیادی روی قیمت ارزهای دیجیتال دارد.

به طور کلی، هر چه تقاضا بیشتر باشد و حجم کالا محدود باشد، قیمت افزایش می‌یابد و هرچه عرضه زیاد و تقاضا کم باشد، قیمت کاهش پیدا می‌کند؛ این قانون در مورد ارز دیجیتال نیز کاملا صادق است، و تاثیر اصلی تغییرات قیمت به همین دلیل است.

مسائل قانونی

از دیگر مواردی که تاثیر زیادی بر قیمت ارز دیجیتال دارد، محدودیت‌ها و مسائل قانونی‌ای است که کشورهای بزرگ نظیر چین و آمریکا تعیین می‌کنند. به عنوان مثال با وجود محدودیت‌های دولت چین، امکان افزایش و کاهش قیمت ارزهای دیجیتال بسیار زیاد است، زیرا باعث عرضه کمتر و تقاضای بیشتر و بلعکس می‌شود. در آن طرف ماجرا، قانونی کردن یه سری فعالیت‌ها، یا پذیرفتن ارز دیجیتال به عنوان پول رسمی کشورها، تاثیر مثبت دارد.

دنبال کردن ارز دیجیتال توسط افراد معروف و سلبریتی‌ها

افراد معروفی مثل ایلان ماسک و جاستین سان، که فعالیت زیادی در شبکه‌های اجتماعی خصوصا توییتر دارند، باعث افزایش و کاهش قیمت ارز دیجیتال می‌شوند. این افراد با توییت‌های گاه و بی گاه، تاثیر زیادی بر بازار کریپتوکارنسی دارند، و البته سرمایه گذارن و تریدرها نیز از این افراد شاکی هستند.

توجه به نرخ ارزهای فیات و استیبل کوین‌ها

برخی از رمزارزهای موجود در بازار مثل تتر که در جایگاه سوم نیز قرار دارد، دارای پشتوانه فیات دلار آمریکا و یورو است، بنابراین در نظر گرفتن قیمت این رمزارزها و میزان دارایی تتر صرافی‌های مختلف دنیا می‌تواند یک سیگنال بسیار قوی برای افزایش یا کاهش قیمت رمز ارزها باشد، مثلا اگر مبالغ بالایی از تتر در حال خروج از بازار باشد، روند بازار نزولی است. در آن روی سکه، اگر مقدار زیادی تتر وارد بازار شود، به این معنی است که افراد زیادی قصد خرید دارند و روند بازار صعودی خواهد بود.

همچنین قیمت ارزهای استیبل مانند بیت کوین و اتریوم نیز در افزایش یا کاهش قیمت ارزهای دیجیتال تاثیر زیادی دارد.

موارد بالا، اصلی ترین موضوعاتی هستند که در قیمت ارزهای دیجیتال تاثیر دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *